Wykładowcy

filmoznawca, charakteryzator. Pracuje przy filmach, produkcjach TV, etiudach, musicalach, spektaklach, pokazach mody, sesjach fotograficznych. Prowadzi grupę musicalowo-teatralną Mandragora. W dorobku artystycznym posiada m. in. filmy: "Karol - człowiek, który został Papieżem", "Jan Paweł II", "Szklane usta", "Post mortem. Opowieść katyńska"; seriale: "Majka", "W11", "Detektywi"; programy TV: "Rozmowy w toku", "Pod napięciem", "Uwaga", "Super wizjer", "Najsłabsze ogniwo".

WWW więcej

Makijażysta, plastyk,charakteryzator. Absolwentka Policealnej Szkoły Wizażu i Charakteryzacji FAM. Obecnie główny wizażysta regionalny oraz szkoleniowiec marki NyxCosmetics Poland. Specjalistka od prawa autorskiego przekazuje studentkom wiedzę niezbędną do prawidłowego poruszania się w świecie zawodowego makijażu. 

więcej

Dyplomowana Wizażystka, Charakteryzator. Absolwentka Policealnej Szkoły Wizażu i Charakteryzacji FAM. Pracując jako wizażystka dla Sephora ukończyła wiele prestiżowych szkoleń w tym Sephora University. Obecnie jest częścią zespołu Pro Team Sephora Polska i wykonuje makijaże przy eventach, pokazach i innych wydarzeniach medialnych. Pracuje również na planach filmowych i sesjach zdjęciowych. Ma głowę pełną pomysłów, z radością i pasją dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami. 

więcej

Kosmetolog, wizażysta, charakteryzator, absolwentka FAM. Pracuje jako wykładowca wizażu, bierze udział w różnych  wydarzeniach medialnych. Jest pracownikiem i wizażystą marki Inglot.

więcej

Absolwentka projektowania ubioru i historii sztuki ( UJ ) Zajmuje się historią mody, tworzy repliki ubiorów dawnych ( również na potrzeby muzeów). Pracuje jako kostiumograf i stylista przy sesjach zdjęciowych i produkcjach filmowych, współpracuje z krakowskimi teatrami. Na swoim koncie ma wykłady dla placówek kulturalnych i oświatowych ( min. Instytut Historii Sztuki UJ, Muzeum Narodowe w Krakowie). Autorka blogu poświęconego histori mody: od-podszewki.blogspot.com

WWW więcej

„ Makijaż to moja pasja, a pasją należy się dzielić” - oto jej motto życiowe. Absolwentka Szkoły FAM,  pracując dla marki UP FOR EVER,  ukończyła w Paryżu wiele szkoleń  pod okiem światowej sławy wizażystów-charakteryzatorów. Autorka tekstów o tematyce poruszającej techniki makijażu. Pracuje przy pokazach mody w Polsce i za granicą, jak również przy sesjach zdjęciowych z fotografami: Jackiem Urą, Robertem Wolańskim, Robertem Ceranowiczem, Piotrem Radeckim, Bartoszem Cyganem.
 
 

więcej

Absolwetnka Policealnej Szkoły Wizażu i Charakteryzacji FAM w Krakowie. Dyplomowana charakteryzatorka, wizażystka.  Specjalistka z zakresu fryzjerstwa historycznego oraz tkania sztucznych zarostów. Posiada doświadczenie w zakresie charakteryzacji filmowej, teatralnej oraz fotograficznej. Perfekcjonistka, dba o każdy szczegół co pozwala jej czerpać satysfakcję oraz radość z pracy. 

więcej

Wojciech Twardzik z wykształcenia dyplomowany masażysyta. W szkole FAM prowadzi  cykl zajęć z masażu twarzy którego program został  opracowany na potrzeby zawodu charakteryzatora i wizażysty.

więcej

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Krakowie. Artystycznie zajmuję się malarstwem, fotografią i rysunkiem. Jest autorką ponad piętnastu wystaw indywidualnych. Członek Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie 

więcej

stylista, prowadzi własne warsztaty stylizacji. Współpracuje z profesjonalnymi studiami fotograficznymi, projektantami, domami mody, firmami produkcyjnymi i markami odzieżowymi. Współpracując z agencjami modelek pracuje również z profesjonalnymi wizażystami i fryzjerami. Związany z kilkoma internetowymi i drukowanymi magazynami - nie tylko jako stylista, ale również jako autor. Połączenie zdobytych umiejętności i doświadczeń pozwala mu doskonale sprawdzać się również w roli osobistego stylisty.

WWW więcej

magister sztuki, wizażystka, charakteryzatorka telewizyjna i filmowa związana współpracą ze Szkołą Charakteryzacji i Makijażu FAM. Przekazuje uczniom wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobyte na planach filmowych i w telewizji. Ukończyła prestiżową szkołę charakteryzacji Instytut Technique du Maquillage w Paryżu oraz Akademię Pedagogiczną w Krakowie. Współpracę charakteryzatorską z Telewizją Polską S.A. rozpoczęła w 1999 r. obecnie współtworząc takie programy jak: Kabaretowy Klub Dwójki, Tak to leciało, Postaw na milion. Przygodę z filmem rozpoczęła we Francji. W Polsce współpracowała, jako charakteryzatorka, na planach filmowych: "Karol, człowiek, który stał się papieżem", " Jan Paweł II" , "Dom (Nie)spokojnej starości" ,"Bokser", " Tych miasteczek nie ma już". Fascynuje się malarstwem szukając w nim inspiracji do sztuki malarskiej ciała body painting. Współpraca z grupą Art Color Ballet przyniosła jej sukcesy na międzynarodowym festiwalu sztuki body painting w Austrii.

więcej

 założycielka  teatru słowa, satyry i humoru "ESSE".
 Posiadając  patent  „Autoterapia przez sztukę”,  trzydzieści parę lat doświadczeń teatralnych, cztery wydane książki, po drodze malarstwo i ponad 200 obrazów, w tym cztery wystawy indywidualne , jako modniarka teatralna  projektuje i wykonuje  nakrycia głowy  dla teatrów w całej Polsce. Współpracując z najlepszymi scenografami na przestrzeni lat,  jak;  Jerzy Skarżyński, Krystyna Zachwatowicz, Anna Sekuła, Jan Polewka, Ryszard Melliwa, Joanna Braun, Urszula Kenar wykonała ponad dwa tysiące nakryć głowy. 

więcej

dyplomowany fryzjer stylista, wizażysta, szkoleniowiec, wykładowca zawodu w szkołach artystycznych, ale przede wszystkim pasjonatka fryzjerstwa kreatywnego.  Posiada solidny warsztat, umiejętności plastyczne i głowę pełną pomysłów. Wykonuje wszelkiego rodzaju fryzury dla potrzeb indywidualnych oraz na potrzeby magazynów, reklam i pokazów mody. Współpracuje aktywnie z magazynami branżowymi, makijażowymi, fryzjerskimi oraz ślubnymi, udzielając się również w prasie kobiecej, jako specjalista w dziedzinach stylizacji i pielęgnacji włosów oraz makijażu profesjonalnego. Współpraca przy profesjonalnych sesjach pozwala jej na kreatywne wykorzystanie swoich pomysłów, również przy tworzeniu nowego wizerunku klientek, troszcząc się o odpowiedni dobór fryzury i makijażu.

więcej

aktorka, właścicielka firmy producenckiej Studio ADM – Film. Manager ds. szkoleń w Firmie Cracow Union, stażystka Departamentu Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, specjalistka do spraw kulturalno-oświatowych Nordic House, stażystka Biura Obsługi Protokolarnej Wojewody Małopolskiego. Szkoli z zasad savoir – vivre’u, etyki biznesu, elementów protokołu dyplomatycznego i wystąpień publicznych. Autorka programu "Akademia Dobrych Manier" realizowanego w szkołach od roku 2002 do chwili obecnej.

WWW więcejPOLICEALNA SZKOŁA CHARAKTERYZACJI, WIZAŻU I KREACJI WIZERUNKU FAM
Międzynarodowa Sieć Szkół- Warszawa Kraków Nicea

ul.Nowohucka 44, 31-580 Kraków
telefon: (12) 686 14 06, telefon kom.: 0506 47 06 39
e-mail: krakow@fammakeup.com
facebook