Tu jesteś:   Strona Główna » Szkoła » Przedmioty

Przedmioty

Poprzez korygowanie defektów twarzy uczeń nabędzie umiejętność wykonywania makijażu od naturalnego poprzez dzienny, wieczorowy, wyrafinowany po makijaże okolicznościowe. Pozna również zasady wykonywania makijażu dostosowanego do „oka kamery” i aparatu fotograficznego (rozróżniając technikę do zdjęć kolorowych, jak i do czarno-białych). Nauczy się wykonywania makijaży historycznych, a głównie makijaży typowych dla poszczególnych dekad XX wieku.

więcej

Zajęcia prowadzą ucznia ku umiejętności stworzenia pełnej postaci filmowej/teatralnej przy pomocy sztucznych deformacji ciała aktora (np. tworzenie ran, siniaków, chorób skórnych, blizn, odmrożeń, łysin, zarostu). Wykorzystywanie odlewów i protez podczas tworzenia charakteryzacji.

W poniższych zdjęciach wszystkie protezy i odlewy tworzące deformacje, łysiny, rany, małe zarosty typu baki ,wąsy, brody, wykonywane były samodzielnie przez uczniów FAM.

więcej

 W dzisiejszych czasach  masaż twarzy, opracowany do zastosowania w zawodzie charakteryzatora i wizażysty, jest niezbędnym elementem pracy z klientem. Wpływa on bezpośrednio na poziom pracy, pozwalając na przygotowanie, uelastycznienie i dotlenienie twarzy. Cykl zajęć przygotowuje uczniów do efektywnego zastosowania zabiegu masażu w pracy wizażysty i charakteryzatora, by osiągnąć maksymalne efekty wizualne i dostarczyć dozę komfortu.

więcej

Przełożenie zasad tradycyjnego rysunku, perspektywy, światła na strukturę ludzkiego ciała.

więcej

Zapoznanie z podstawowymi wiadomościami z zakresu pielęgnacji i stylizacji włosów

więcej

Przekazanie podstaw umiejętności kreowania wizerunku osoby/postaci poprzez odpowiednie komponowanie stroju.

więcej

Kształtowanie umiejętności warsztatowych, analityczne podejście do koloru, tworzenie projektów, rozwijanie inicjatyw twórczych uczennic.

więcej

Rozwijanie umiejętności porozumiewania się językiem obcym w zawodzie związanym z wizażem, charakteryzacją i stylizacją. Utrwalanie zdobytego słownictwa ze szkoły średniej.

więcejPOLICEALNA SZKOŁA CHARAKTERYZACJI, WIZAŻU I KREACJI WIZERUNKU FAM
Międzynarodowa Sieć Szkół- Warszawa Kraków Nicea

ul.Nowohucka 44, 31-580 Kraków
telefon: (12) 686 14 06, telefon kom.: 0506 47 06 39
e-mail: krakow@fammakeup.com
facebook